Wyniki VII edycji konkursu ekologicznego "PRZYJAŹNI ŚRODOWISKU" Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
12.06.2014.


konkursekologiczny.jpgW Urzędzie Miejskim w Kamieniu Krajeńskim już po raz siódmy spotkali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum na Gminnym Konkursie „Przyjaźni środowisku”, który przygotował MGZUO w Kamieniu Krajeńskim. Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody oraz zasad odbioru i segregacji odpadów. Uczniowie naszych szkół zbierali nakrętki, wykonywali prace plastyczne a 10 czerwca w Urzędzie Miejskim rozwiązali test oraz wykonali zadanie praktyczne z zakresu właściwego segregowania odpadów.

 

 

 

W kategorii prace plastyczne nt. „Dbamy o środowisko” nagrody otrzymali:

M. Pruszak i A. Tybura z kl. I (SP Zamarte); P. Orzechowski z kl.II, N. Kludzikowska z kl. III i  M. Niemczyk z kl. IV (SP Kamień Krajeński); M. Jażdżewska z kl. I i  D. Paczkowski z kl. IV (SP Duża Cerkwica) oraz K. Brewka z kl. I i A. Foss z kl. II (Publiczne Gimnazjum).

 

W ramach konkursu zebrano 1015 kg nakrętek. Najwięcej nakrętek zebrali uczniowie z: ZSP w Kamieniu (649 kg), SP w Dużej Cerkwicy (217 kg), SP w Zamartem (80 kg) i Publicznego Gimnazjum w Kamieniu (69 kg). Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na konto niepełnosprawnego mieszkańca naszego miasta.

 

Test w grupie szkół podstawowych wygrała Z. Bonk (SP Kamień) przed A. Szymanowicz (SP Kamień) i Sz. Jawdykiem (SP D. Cerkwica). Wśród gimnazjalistów najlepszymi okazali się: M.Niemczyk, P. Drost i M. Pasternacki.

 

Z zadaniem praktycznym najlepiej poradził sobie zespół uczniów ze SP w Dużej Cerkwicy, który bezbłędnie posegregował odpady. Drużynowo konkurs wygrał ZSP w Kamieniu przed SP w D. Cerkwicy, PG w Kamieniu i SP w Zamartem.

 

Na koniec zmagań Burmistrz Kamienia Krajeńskiego i Prezes ZGKiM w Kamieniu Krajeńskim rozdali liczne nagrody. Podsumowując konkurs należy dodać, iż warto jest inwestować w edukacje ekologiczną młodego pokolenia ponieważ ich postawy i umiejętności przełożą się na czyste, zadbane środowisko.

 

 

p1280353.jpg

 p1280366.jpg

 

p1280374.jpg

 

p1280397.jpg

 

p1280402.jpg

 

 

p1280404.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved