Konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2013 Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
18.03.2013.

polski-zwiazek-motorowy-logo.png

 

Miejsko Gminny Zespół Usług Oswaitwoych w Kamieniu Krajeńskim zaprasza do udziału  w gminnym turnieju Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej skierowany jest dla szkół podstawowych dla uczniów klas 4 - 6 oraz dla gimnazjów. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej. Turniej ma charakter wieloetapowy.

Głównym celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego - wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

 

Turniej gminny Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbędzie się dnia 26.03.2013 r. o godzinie 12.30 w Publicznym Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim przy ul. Witosa 11 (hala sportowa). Zgłoszenia drużyn do eliminacji gminnych szkoły dokonują w terminie   do 20.03.2013 r.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w etapie gminnym turnieju prosimy o zgłaszanie się swojego uczestnictwa w szkołach.

 

Regulamin dotyczący turnieju znajduje się tutaj .

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved