Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
12.03.2009.

 

polski-zwiazek-motorowy-logo.pngJak co roku, także i w tym organizowany jest Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej skierowany jest dla szkół podstawowych dla uczniów klas 4 - 6 oraz dla gimnazjów. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej. Turniej ma charakter wieloetapowy.

Głównym celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego - wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w etapie gminnym turnieju prosimy o zgłaszanie się swojego uczestnictwa w szkołach.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju znajdują się w menu po lewej stronie "Pobierz pliki".

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved