Aktualności
Wręczenie nagród Burmistrza Kamienia Krajeńskiego Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
13.10.2010.

herb_miasta_kamien_a.jpg

 

13 października 2010 r. w przededniu Dnia Edukacji Narodowej odbyło się w na sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim spotkanie Burmistrza miasta Wojciecha Głomskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Warylaka oraz Dyrektora Miejsko Gminnego Zespołu Usług Oświatowych Władysława Dobbera  z nauczycielami i pracownikami oświaty w Gminie Kamień Krajeński.

 

Czytaj całość
 
Wiem i potrafię II Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
04.10.2010.

logo.jpgOd 1 października 2010 r. rozpoczyna się druga edycja  projektu partnerskiego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. W projekcie partnerskim ja w poprzednim roku szkolnym bierą  udział gminy z powiatu sępoleńskiego: Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Sośno i Kamień Krajeński.  

Czytaj całość
 
V edycja programu - Szkoła bez przemocy Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
03.09.2010.

nowy_obraz.png

Ruszyła  V edycja programu społecznego „Szkoła bez przemocy”, która rozpoczyna się wraz z nowym rokiem szkolnym 2010/2011. Głównym celem Programu jest zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających skuteczne zapobieganie wzrostowi przemocy i agresji w szkołach.

Czytaj całość
 
Klub Bezpiecznego Puchatka Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
02.09.2010.

logo_klub_bezpiecznego_puchatka.jpgRusza program edukacyjny dla klas pierwszych

We wrześniu w całej Polsce rusza specjalny program edukacyjny o bezpieczeństwie dla Pierwszoklasistów i ich rodziców.


8 września rusza ogólnopolski program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka” pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji skierowany do klas pierwszych szkół podstawowych. Celem akcji jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy. W ramach akcji przygotowano bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli, książeczki edukacyjne dla dzieci, jak również specjalne broszury informacyjne dla rodziców, aby uwrażliwić ich na niektóre kwestie związane z bezpieczeństwem ich dzieci. W ubiegłym roku w edycji pilotażowej programu uczestniczyło aż 50% wszystkich szkół podstawowych z czterech województw: łódzkiego, małopolskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, co dało liczbę ponad 50 tysięcy pierwszoklasistów z ponad 2 tysięcy szkół podstawowych.     

 

 

Czytaj całość
 
5 porcji warzyw, owoców lub soku Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
01.09.2010.

5pwols-logo_rgb_small.jpgRusza ogólnopolski program dla szkół „5 porcji warzyw, owoców lub soku”

 

Zapraszamy nauczycieli nauczania początkowego oraz dyrektorów szkół podstawowych do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas I-III  „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.  Właśnie rozpoczęło się zbieranie zgłoszeń na rok szkolny 2010/2011. Szkoły uczestniczące w programie otrzymają atrakcyjne materiały edukacyjne dla nauczycieli i dzieci, certyfikaty potwierdzające udział w akcji, a także będą mogły wziąć udział w konkursie z nagrodami. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do programu, kształtującego zdrowe nawyki żywieniowe dzieci już od najmłodszych lat.

Czytaj całość
 
Witaj szkoło! Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
01.09.2010.

inauguracja.gif

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Oświaty!
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
 

 

Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna się kolejny rok szkolny 2010/2011.
Mamy nadzieję, Drogie Dzieci i Droga Młodzieży, że ten czas dobrze wykorzystaliście: odpoczęliście podczas wakacyjnych wyjazdów, odetchnęliście od zeszytów i podręczników, a teraz z zapasem pozytywnej energii i nowymi planami wracacie do nauki.  Przed nami wszystkimi bowiem kolejny rok wytężonej pracy.

Dlatego życzymy Wam, Drodzy Uczniowie wytrwałości i sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń. Życzymy radości z odkrywania nowych dziedzin i poznawania świata. 

Dla Nauczycieli najbliższy rok szkolny będzie rokiem kontynuacji zmian związanych z wejściem w życie nowej podstawy programowej. Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy więc spokoju, satysfakcji z pracy i  zadowolenia z osiągnięć swoich uczniów i własnych.

Niech nowy rok szkolny 2010/2011 stanie się dla wszystkich rokiem zrealizowanych celów.

 

                                                                                                

    Pracownicy Miejsko Gminnego Zespołu

Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim

 
Uczeń na wsi Drukuj
Redaktor: Joanna Miotk   
25.08.2010.

 1-logo.gif

Program „Uczeń na wsi” Gmina Kamień Krajeński realizowała w latach szkolnych 2007/2008, 2008/2009 i 2009/2010. Zgodnie z założeniami PERON realizacja programu skończyła się 30 czerwca 2010 roku. Wiecej informacji tutaj.  

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 120 z 159

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved